DLINK converter 100MBit TX/FX-SC 100MBit 2km
   
Valmistaja D-LINK
Valmistajan tuotekoodi DMC-300SC/E
 
Kuvaus
DMC-300SC muuntaa 10/100Mbps 10Base-T/100Base-TX twisted-pair -signaalit 100Base-FX Fast Ethernet multi-mode kuitu -signaaleiksi.
Tuotteen ominaisuudet
  • Maksimi kuituetäisyys 2 km
  • TP-portti (RJ-45)
  • Kuituportti (SC)
Yleistä
Laitteen tyyppi Valokuitu-mediamuunnin
Koko tai muoto Ulkoinen
Verkkoyhteydet
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kaapelointityyppi 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Tiedonsiirtoprotokolla 10Mb LAN, 100Mb LAN
Tiedonsiirtonopeus 100 Mbit/s
Enimmäissiirtoetäisyys 2 km
Tilan ilmaisimet Porttitila, törmäystila, portin lähetysnopeus, teho, linkki/toiminta
Ominaisuudet Vuonhallinta, täysi kaksisuuntaisuuden tuki, laitekohtainen automaattinen havaintotoiminto, automaattinen yhteydenmuodostus, laittaa muistiin ja välittää edelleen (store and forward)
Yhteensopivuusstandardit IEEE 802.3x
Laajennus / Kytkeytyvyys
Liitännät 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 naaras
1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode naaras x 2
Muuta
Yhteensopivuusstandardit C-Tick, VCCI Class B ITE
Virransyöttö
Virtalähde Ulkoinen virtasovitin
Mitat & paino
Leveys 8.8 cm
Syvyys 12 cm
Korkeus 2.5 cm
Ympäristötiedot
Vähimmäiskäyttölämpötila 0 °C
Enimmäiskäyttölämpötila 40 °C
Toimintakosteus 10 - 90%
Tekniset tiedot tarjoaa kolmas osapuoli. Emme vastaa näiden tietojen virheellisyydestä.