DLINK converter 1GBit TP SX 1000Mbps
   
Valmistaja D-LINK
Valmistajan tuotekoodi DMC-700SC/E
 
Yleistä
Laitteen tyyppi Valokuitu-mediamuunnin
Koko tai muoto Ulkoinen
Verkkoyhteydet
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kaapelointityyppi 1000Base-SX, 1000Base-T
Tiedonsiirtoprotokolla GigE
Tiedonsiirtonopeus 1000 Mbit/s
Enimmäissiirtoetäisyys 550 m
Tilan ilmaisimet Teho, linkki/toiminta
Ominaisuudet Laitekohtainen automaattinen havaintotoiminto, automaattinen yhteydenmuodostus
Laajennus / Kytkeytyvyys
Liitännät 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 naaras
1 x Ethernet 1000Base-SX - SC multi-mode naaras x 2
Muuta
Yhteensopivuusstandardit FCC luokka B -hyväksyntä, C-Tick, VCCI Class B ITE
Virransyöttö
Virtalähde Ulkoinen virtasovitin
Mitat & paino
Leveys 8.8 cm
Syvyys 12 cm
Korkeus 2.5 cm
Ympäristötiedot
Vähimmäiskäyttölämpötila 0 °C
Enimmäiskäyttölämpötila 40 °C
Toimintakosteus 10 - 90%
Tekniset tiedot tarjoaa kolmas osapuoli. Emme vastaa näiden tietojen virheellisyydestä.