ALLIED Unmanaged Speed/Media Converting 2 Port Switch 10/100BaseTX to 100BaseFX/SC single-mode (15km) with Enhanced Missing
   
Valmistaja ALLIED TELESIS
Valmistajan tuotekoodi AT-FS232/1-60
 
Yleistä
Laitteen tyyppi Valokuitu-mediamuunnin
Koko tai muoto Ulkoinen
Verkkoyhteydet
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kaapelointityyppi 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Tiedonsiirtoprotokolla 10Mb LAN, 100Mb LAN
Tiedonsiirtonopeus 100 Mbit/s
MAC osoitetaulukon koko (Address Table Size) 2000 syöttöä
Enimmäissiirtoetäisyys 15 km
Tilan ilmaisimet Törmäystila, portin kaksisuuntaisuustoiminto, teho, linkki OK
Ominaisuudet Täysi kaksisuuntaisuuden tuki, automaattinen yhteydenmuodostus, VLAN-tuki, MissingLink, automaattinen maa-satelliittiyhteys (auto MDI/MDI-X), Smart Missing Link (SML), laittaa muistiin ja välittää edelleen (store and forward)
Yhteensopivuusstandardit IEEE 802.1Q
Laajennus / Kytkeytyvyys
Liitännät 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 naaras
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode naaras
Muuta
Yhteensopivuusstandardit FCC Luokka A sertifioitu, CSA, UL, TUV, cUL
Ympäristöstandardit
ENERGY STAR -sertifioitu Kyllä
Virransyöttö
Virtalähde Ulkoinen virtasovitin
Virran kulutus (toiminnassa) 6 watt
Mitat & paino
Leveys 10.5 cm
Syvyys 9.5 cm
Korkeus 2.5 cm
Paino 317 g
Ympäristötiedot
Vähimmäiskäyttölämpötila 0 °C
Enimmäiskäyttölämpötila 40 °C
Toimintakosteus 5 - 95%
Tekniset tiedot tarjoaa kolmas osapuoli. Emme vastaa näiden tietojen virheellisyydestä.